Rama: Porti më i madh turistik i Mesdheut do të bëhet në Durrës (VIDEO)

11 Gusht, 2022 - 10:46 am

Kryeministri Edi Rama ndau sot pamje nga projekti i portit më të madh turistik të Mesdheut që pritet të bëhet në Durrës.

Rama theksoi se dje u hodh një hap vendimtar me nënshkrimin e Memorandumit të Bashkëpunimit.

Ky Memorandum hap rrugën drejt procedurës parlamentare për kontratën historike për ndërtimin e portit më të madh turistik të Mesdheut në Durrës.

“Mirëmëngjes dhe me kënaqësinë e hedhjes së një hapi vendimtar dje, me nënshkrimin e Memorandumit të Bashkëpunimit, që hap rrugën drejt procedurës parlamentare për kontratën historike për ndërtimin e portit më të madh turistik të Mesdheut në Durrës, falë një investimi prej mbi 2MLD USD, me mbështetjen e drejtpërdrejtë të Presidentit të Emirateve të Bashkuara, Sheikh Muhammed Bin Zayed, ju uroj një ditë të mbarë.” / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme