Rërë e zezë dhe e ndritshme, këto janë plazhet më të veçanta në botë

27 Gusht, 2021 - 1:52 pm

Ato janë të vendosura në katër anët e botës dhe ofrojnë peizazhe spektakolare dhe përvoja vërtet të pazakonta : ato janë plazhet më të veçanta në botë dhe, secila në mënyrën e vet, është unike dhe e papërsëritshme.

Midis ngjyrave të çuditshme, tekstura të veçanta, shkëmbinj unikë dhe madje edhe prani historike, gjithçka që mbetet është t’i admirojmë të gjitha dhe më pas të zgjedhim të preferuarin tonë.

Istockphoto – Plazhi i Akullit: Jökulsárlón, Islandë

Istockphoto – Një gamë ngjyrash: e bardhë nga Siesta Key, Florida, SHBA

Istockphoto – Rërë e gjelbër: Plazhi Papakōlea, Hawaii

Istockphoto – Rërë e zezë buzë detit: Reynisfjara në Islandë

Istockphoto –   Rërë e zezë sërisht pranë Detit: Kilauea, Hawaii

Istockphoto – Valët e dritës: Vaadhoo, Maldive

Istockphoto – Katedralet shkëmbore: Ribadeo, Galicia, Spanjë

Istockphoto – Shkëmbinj  të veçantë Giants Causeway, Irlanda Veriore

Istockphoto – Gurët e çuditshëm: Plazhi Koekohe, Zelanda e Re

Istockphoto – Jo vetëm rërë: Shell Beach, Shark Bay, Australi

Istockphoto – Në brigjet e historisë midis Moai të Ishullit të Pashkëve

Jukatan, Meksikë

Të ngjajshme