Shpërthimi në Ferizaj, nis iniciativa qytetare për grumbullimin e fondeve për të lënduarit që janë në gjendje të rëndë

6 Janar, 2021 - 9:00 pm

Mbi 40 persona mbetën të lënduar dje nga shpërthimi i një bombole gazi, ngjarje kjo që ndodhi brenda një restauranti në Ferizaj.

Pesë persona janë në gjendje më të rëndë, derisa Komuna e Ferizajt, po bën përpjekjet maskimale që të njëjtit të dërgohen sa më shpejtë në Turqi për shërim.

Por, ka nisur një nismë, iniciativë kjo nga shoqëria civile për grumbullimin e fondeve, pasi që familjarët e të lënduarve janë në gjendje të rëndë psiqike.

Ky është postimi (pa ndërhyrje), i Arta Hoxhës, qytetarës që nisi këtë iniciativë:

Familjaret e te lenduarve jane te tronditur dhe s po dihet a po nisen apo jo per Turqi. Plot informacione te ndryshme po sillen verdall, jo po nisen jo s po nisen…. Te lenduarit jane ne gjendje shume te rende, une personalisht po filloj grumbullimin e fondeve per nisjen urgjente e gjithe grupit per Stamboll , sepse si duket Ministria ka procedura me te gjata, e ata s kane kohe mi prit.

Numri i llogarise time 1110304408000167 Aferdita Hoxha ne Procredit Bank Kosove Me keto fonde te lënduarit do t mundohemi ta nisim urgjent per Stamboll t’i dhashte zoti jetë derisa t mbrine atje, e poashtu edhe Enverin, Farukin, Fatimen Edonin e Fidanin sa me shpejte te jete e mundur.

Meqenese gruja dhe familjaret jane te tronditur dhe te hutuar me shume deklarata, ne shoqeria po shpresojme te bejme dicka Lutuni, lutuni, lutuni dhe ndihmoni kush t mundet./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme