Starton aplikacioni i parë informues “Diaspora Shqiptare”

4 Shtator, 2019 - 10:15 am


Ministri i Shtetit dhe Diasporës në Shqipëri, Pandeli Majko, ka njoftuar se ka filluar në përdorim aplikacioni i parë informues “Diaspora Shqiptare”.

“Prej ditës së sotme të gjithë shqiptarët kudo gjenden kanë mundësi të njihen në kohë reale me gjithçka ndodh në Diasporën Shqiptare. Kjo, falë aplikacionit më të ri “Diaspora Shqiptare”, i cili prej ditës së sotme gjendet falas në dyqanet virtuale”, ka shkruar Majko në Facebook. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme