Stuhia ‘Ciaran’ prek Shqipërinë, reagon Edi Rama

3 Nëntor, 2023 - 9:30 pm

Stuhia “Ciara” që përmbyti Firencen dhe Toskanën, përfshiu sot edhe Shqipërinë, duke shkaktuar përmbytje të mëdha rrugësh në disa qytete dhe problematika të ndryshme.

Kryeministri Edi Rama ka bërë një reagim pasi stuhia goditi vendin ndërsa shprehet se të gjitha strukturat shtetërore janë në terren.

“Pas përkeqësimit të shpejtë të motit që të gjitha strukturat shtetërore në terren për të siguruar kthimin në normalitet. Grupet e punës janë në gatishmëri për të garantuar që akset rrugore të jenë të hapura si dhe për të siguruar furnizim me energji elektrike.

Drejtuesit e automjeteve të evitojnë lëvizjet e panevojshme dhe të respektojnë me përpikmëri rregullat e qarkullimit rrugor”, ka shkruar Rama. / KultPlus.com

Të ngjajshme