Tenistja serbe dëgjon muzikën e Dua Lipës, kritikohet nga ndjekësit serb

19 Tetor, 2021 - 12:23 pm

Ish-tenistja serbe, Ana Ivanoviç është përballur me kritika të shumta nga bashkëatdhetarët e saj.  Shkak u bë një video që ajo publikoi vetëm dy ditë më parë në Instagram, ku në sfond dëgjohet kënga “Levitating” , një nga më të njohurat e artistes me origjinë shqiptare, Dua Lipës. Ata kanë vërshuar në komente duke i kujtuar faktin se Dua mbështet Shqipërinë e Madhe.

“Pse Dua Lipa, ajo është një zgjedhje e keqe”; “Pse Dua Lipa, një person që i urren serbët dhe propagandon Shqipërinë e Madhe?”; “Pse Ana, për hir të Zotit?! Ti e shite shpirtin tënd”, janë disa nga komentet që kanë lënë ndjekësit e saj serbë.

https://www.instagram.com/reel/CVDaJVVoep2/embed/captioned/?cr=1&v=14&wp=675&rd=https%3A%2F%2Fnews-31.com&rp=%2Fpublikoi-video-me-kengen-e-dua-lipes-serbet-masakrojne-me-komente-tenisten%2F#%7B%22ci%22%3A0%2C%22os%22%3A971.7000000029802%2C%22ls%22%3A606.6000000089407%2C%22le%22%3A770.2999999970198%7D

Në fakt, këto raste janë të përsëritura. Kujtojmë që në muajin shtator, një ‘billboard’ i gjigantit “Puma” në dyqanet e Serbisë, ku shfaqej Dua me produktet e tyre, ka shkaktuar polemika, e më pas kompania vendosi ta largonte prej aty.

Kujtojmë se Dua u përfshi në debatin e madh që u shkaktua për faktin se Apple e përfshinte Kosovën si pjesë të Serbisë. Asokohe u ndërmor një peticion, të cilin e firmosi dhe këngëtarja me famë botërore, duke kërkuar përcaktimin e saktë të kufijve të Kosovës si një shtet i pavarur./konica.al/KultPlus.com

Të ngjajshme