Tripadvisor: Saranda e dyta mes 25 destinacioneve më të reja në botë për ta vizituar në 2020

1 Maj, 2020 - 12:00 pm

Faqja e njohur e udhëtimeve turistike TripAdvisor ka shpallur listën me 25 destinacione, të cilat i sugjeron për t’u vizituar këtë vit.

Në renditjen e Tripadvisior, qyteti i Sarandës renditet në vendin e dytë, që duhet vizituar këtë vit. Vlerësimi bëhet sipas destinacioneve që panë rritjen më të madhe të vlerësimeve pozitive dhe sipas kërkesës së turistëve.

Saranda është një qytet që nga viti në vit, ka një rritje të numrit të turistëve të huaj që kalojnë pushimet në këtë vend.

Në vendin e parë të TripAdvisor, është krahina ruse e Kaliningrad, dhe pas saj vjen Saranda dhe pas saj Bejruti i Libanit.

25 destinacionet më të reja në botë sipas “TripAdvisor” janë si më poshtë:

Kaliningrad, Rusi

Sarandë, Shqipëri

Bejrut, Liban

Luxor, Egjipt

Naoussa, Greqi

Ishulli Rugen, Gjermani

Ishulli Phu Quoc, Vietnam

Monopoli, Itali

La Paz, Meksikë

Curaçao, Karaibe

Ile d’Oleron, Francë

Guayaquil, Ekuador

Tulsa, Okla., SHBA

Ipswich, BM

Franschhoek, Afrika e Jugut

Tangier, Marok

Takamatsu, Japoni

Cala d’Or, Spanjë

Petropolis, Brazil

Antwerp, Belgjikë

Mirissa, Sri Lanka

Alvor, Portugali

Winnipeg, Kanada

Darvini, Australi

Agra, Indi./ atsh/ KultPlus.com

Të ngjajshme