Uta Ibrahimi ndanë rutinën e saj të veçantë të mëngjesit

9 Dhjetor, 2021 - 10:50 am

Alpinistja kosovare, Uta Ibrahimi, ka ndarë një përvojë shumë interesante nga rutina e saj e mëngjesit, e cila është ndryshe nga shumica e njerëzve, shkruan KultPlus.

Përmes një postimi në llogarinë zyrtare në “Facebook”, Ibrahimi ka bërë të ditur se është një njëri i mëngjesit dhe i pëlqen të vrapoj.

“Unë jam njeri i mëngjesit. Më pëlqen të zgjohem herët dhe të dal jashtë. Dal për vrap, kurdo, shkallë, shteg.. diçka që më sfidon fizikisht dhe gjithashtu më bën mendjen të fokusuar për gjithë ditën!”, shkroi ajo.

Ibrahimi konsiderohet të jetë njëra ndër alpinistet më të sukesshme që ka pasur ndonjëherë Kosova, ku ka ngjitur disa prej majave më të larta dhe më të rrezikshme në botë siç janë Mali Everest e gjithashtu edhe majen Annapurna. /KultPlus.com

May be an image of 1 person, standing, footwear, tree and outdoors

Të fundit

Të ngjajshme