Uta Ibrahimi nuk ka të ndalur, paralajmëron ngjitjen në malin e pestë dhe të nëntë më të lartë në botë

14 Shkurt, 2022 - 7:44 pm

Alpinistja e njohur, Uta Ibrahimi, e cila njihet për energjinë dhe pozitivitetin e madh që posedon, së fundi ka lajmëruar se do të fillojë ngjitjen edhe në ‘Makalu’, që njihet si mali i pestë më i lartë në botë si dhe në ‘Nanga Parbat’ që njihet si mali i nëntë më i lartë në Tokë, shkruan KultPlus.

Lajmin e ka bërë të ditur Ibrahimi përmes një postimi në llogarinë e saj personale në Facebook.

“Ju lutemi, mbështesni ekspeditën time Utalaya 14×8,000 dhe së bashku mund të bëjmë histori”, ka shkruar ajo.

Më poshtë KultPlus ua sjell postimin e saj të plotë:

Ngjitja e 6 nga 14 majat me te larta te botes, te merr shume nga vetja e koha. Të bën shpesh të vësh në dyshim motivimin, e qëllimin.

Këtë vit, unë do të tentoj ngjitjen në #Makalu dhe #NangaParbat …

Ju lutemi, mbështesni ekspeditën time Utalaya 14×8,000 dhe së bashku mund të bëjmë histori.

Përgjithmonë falënderues, përgjithmonë krenare.

Uta / KultPlus.com

Të ngjajshme