Vajza në Mitrovicë e denoncon një mashkull për dhunim seksual dhe fizik

17 Gusht, 2020 - 11:28 am

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se kanë arrestuar dje në Komunën e Mitrovicës një person nën dyshimet se e ka dhunuar seksualisht një vajzë.

Sipas raportit 24 orësh të policisë, viktima ka raportuar se është sulmuar fizikisht nga i dyshuari.

E njejta ka pranuar tretman mjekësor në spitalin rajonal në Mitrovicë derisa gjatë intervistimit ka deklaruar se është dhunuar disa herë seksualisht.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje për 48 orë.

“Viktima femër kosovare ka raportuar se është sulmuar fizikisht nga i dyshuari mashkull kosovar. Viktima ka pranuar tretman mjekësor në spitalin rajonal Mitrovicë e cila gjatë intervistimit ka deklaruar se nga i dyshuari lartcekur është dhunuar disa herë seksualisht. I dyshuari është arrestuar  i cili me vendim të prokurorit  është dërguar në mbajtje për 48 orë, rasti vazhdon të hetohet”, thuhet në raport të policisë./GazetaExpress/ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme