Vdes aktorja e njohur Mary Mara, dyshohet se është mbytur teksa po notonte

28 Qershor, 2022 - 11:25 am

Aktorja Mary Mara u shfaq në seriale të shumta televizive gjatë karrierës së saj.

Mary Mara, një aktore e njohur për rolet në “ER” dhe “Ray Donavan”, ka vdekur në moshën 61 vjeçare, tha menaxheri i saj, Craig Dorfman, në një deklaratë për CNN, transmeton KultPlus.

“Mary ishte një nga aktoret më të bukura që kam takuar ndonjëherë,” tha Dorfman. “Më kujtohet ende që e pashë në skenë në vitin 1992 në ‘Mad Forest’ në Broadway. Ajo ishte elektrike, qesharake dhe një individ i vërtetë. Të gjithë e donin atë. Ajo do na mungojë.”

Sipas një njoftimi për shtyp nga Policia e Shtetit të Nju Jorkut, oficerët iu përgjigjën një thirrjeje të dielën rreth orës 8:10 të mëngjesit me orën lokale për një “mbytje të mundshme”. Ambulanca mbërriti në vendngjarje dhe “zbuluan një grua të vdekur në lumin St. Lawrence”, thuhet në njoftim.

“Nga hetimet paraprake dyshohet se viktima është mbytur teksa po notonte”, bën me dije policia.

Nuk kishte shenja të lojës së keqe, shtoi policia në deklaratën e saj. Zyra e Ekzaminuesit Mjekësor të Qarkut Jefferson pritet të kryejë një autopsi për të përcaktuar shkakun zyrtar të vdekjes, sipas policisë.

Mara kishte një listë të titujve që përfshinin televizionin dhe filmin, duke përfshirë role me shumë episode në shfaqje si “Dexter”, “The Practice” dhe “Star Trek: Enterprise”. Ajo ishte ndoshta më e njohur për rolet e saj në “Nash Bridges”, “ER” dhe “Ray Donovan”.

Meritat e filmit të Marës përfshinin “Mr. Saturday Night” dhe “Love Potion #9”. Projekti i saj i fundit ishte në filmin e vitit 2020, “Break Even”. / KultPlus.com

Të ngjajshme