Vdes Dennis Thomas, saksofonisti i grupit Kool & The Gang

8 Gusht, 2021 - 9:00 pm

Dennis Thomas, një nga anëtarët themelues të grupit të viteve 1970 dhe 80, Kool & the Gang, ka vdekur në moshën 70-vjeçare.

Ai vdiq “në paqe në gjumë” në New Jersey të shtunën, tha grupi në një deklaratë në Facebook, transmeton KultPlus.

I përshkruar si “macja e lezetshme” në grup, ai ishte saksofonisti i saj, flautist, perkusionist si dhe mjeshtër i ceremonive në shfaqje.

Grupi u bë një nga më të njohurit dhe më me ndikim të epokës me hite të tilla si Celebration dhe Get Down On It.

Muzika e tyre u shfaq gjithashtu në disa filma, përfshirë ethet e së shtunës, për të cilat ata morën një Grammy në 1978./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme