Vdes në moshën 50 vjeç Paul Johnson, producenti i US house

5 Gusht, 2021 - 12:40 pm

 Paul Johnson, prodhuesi i US House, einjohur për hitin e tij Get Get Doën, ka vdekur nga Covid-19 në moshën 50-vjeçare.

Një deklaratë në faqen e tij në Facebook tha: “Madhështia jonë vdiq këtë mëngjes në orën 9, legjenda e muzikës house që të gjithë e njohim si PJ aka Paul Johnson.” Në korrik, ai ishte shtruar në spital dhe ishte vendosur në kujdes intensiv pasi rezultoi pozitiv me koronavirus, transmeton KultPlus.

Johnson shënoi hitin e tij më të madh në  vitin 1999, kur Get Get Doën arriti në vendin e 5-të në top listat e Britanisë së Madhe.

Pas vdekjes së Johnson kanë reaguar shumë yje të muzikës botërore. Producenti RP Boo, shkruajti: “Sot ne kemi humbur një legjendë të madhe të komunitetit tonë të shtëpive botërore.”./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme