займ на карту онлайн потребительский кредит

Vera Ora: Kosova ka talente gjithandej botës, që na kanë bërë shumë krenarë

27 Janar, 2021 - 9:56 pm

Vjosa Osmani, ka bërë të ditur se për 7 ditë me radhë do të bashkëbisedoj me 7 personalitete të ndryshme, shkruan KultPlus.

Këtë nismë, Vjosa e filloi me Vera Orën, me të cilën biseduan për rëndësinë e shëndetit mendor kryesisht në këtë periudhë pandemie.

Vera Ora potencoi se kjo pandemi ka shkaktuar shumë probleme në shëndetin mendor, jo vetëm në Kosovë dhe në Londër ku ajo jeton dhe vepron por gjithkun në botë.

Ndër të tjera, theksoi se sa e rëndëishme është të investohet në shëndetin mendor, duke e cilësuar edukatën e një vendi, si gjënë më primare të popullit të cilitdo vend.

Sigurisht se nuk kishte si të mos përmendej edhe Rita Ora në këtë bashkëbisedim. Osmani potencoi se tashmë Rita Ora është ambasadorja më e mirë e vendit tonë ndërkaq, Vera Ora theksoi se ndjehet shumë krenare me sukseset e Ritës, mirëpo Kosova e Shqipëria, sipas saj, kanë shumë talente të fushave të ndryshme të cilët mund të arrijnë shumë suksese në botë. / KultPlus.com

Të ngjajshme