Versace kërkon falje për bluzat e shitura me gabime në Kinë

11 Gusht, 2019 - 1:40 pm

Shtëpia italiane e modës Versace ka kërkuar falje në Kinë për shitjen e bluzave me emra të pasaktë të vendeve e qyteteve.

Kjo ka ndodhur pasi një aktore kineze tha që veshja e dëmtonte integritetin territorial të vendit, gjë që bëri që ajo t’i ndërpresë lidhjet e saj me kompaninë, shkruanKult Plus.

Versace nuk e identifikoi bluzën në një postim në mediat sociale të Dielën, por mediat kineze thanë se artikulli nuk i renditi Hong Kongun dhe Macao si pjesë të Kinës.

Të dy ish-kolonitë evropiane u kthyen në Kinë në fund të viteve 1990.

Aktorja Yang Mi kishte bërë të ditur zhgënjimin e saj përmes një postimi në Facebook./KultPlus.com              

Të ngjajshme