Vjen reagimi nga Xherdan Shaqiri pas ndeshjes

2 Dhjetor, 2022 - 11:23 pm

Zvicra e ka siguruar kualifikimin në fazën tjetër ndaj Serbisë për herë të dytë radhazi dhe për herë të dytë radhazi e eliminoi Serbinë.

Helvetikët triumfuan 3:2 ndaj Serbisë, duke u kualifikuar në 1/8 e finales së Kupës së Botës.

Autori i golit të parë, Xherdan Shaqiri tashmë ka bërë reagimin e parë.

Ai ka shpërndarë një fotografi të Federatës Zvicerane, e publikuar pas kualifikimit tutje.

Zvicra në 1/8 e finales do të përballet me Portugalinë. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme