‘Vota ime ka shku për tri zonja dhe dy kësi tjerë!’

15 Shkurt, 2021 - 9:55 pm

Në Kosovë gjatë ditës së djeshme janë mbajtur zgjedhjet e parlamentare, në të cilat deri më tani në rezultatet preliminare po udhëheqë Lëvizja Vetëvendosje. Por, si çdo herë tjetër edhe në këto zgjedhje ka pasur debate, kritika por edhe urime, shkruan KultPlus.

Njëri ndër personat që ka reaguar një ditë pas zgjedhjeve është edhe aktori Fatmir Spahiu, i njohur si Bufi. Ai në Facebook ka shkruar se vota e tij ka shkuar për tri zonja dhe dy të tjerë.

Më poshtë mund të lexoni statusin e plotë:

Demokracia funksionoj në Kosovë!

Çdo gjë eci mirë! Asnjë incident. Opozita nisi me u mare me veten!

Krahas kësaj, Mërgimtarët na dhanë edhe një here një mësim, atë të dashnisë për Kosovën. Votën e tyre e dhanë me pasion e patriotizëm i cili dorën në zemër ka filluar të venitet me arsye në Kosovë.

Uroj që Qeveria e re të udhëheq me dashni për vendin!

Uroj që mandati të zgjatë në afat kushtetues, pra katër vite dhe jo kaH 17 minuta se përnime jena lodh.

Uroj që prime time në tv tona të zavendësohet me art, zbavitje dhe sport e minimalisht me politikë!

* To ëhom it may concern,

Vota ime ka shku për tri zonja dhe dy kësi tjerë!/KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme