Xhaka më i miri në ndeshjen ndaj Serbisë

2 Dhjetor, 2022 - 11:06 pm

Zvicra ka eliminuar Serbinë nga Kampionatin Botëror “Katar 2022”, shkruan KultPlus.

“Helvetikët” shënuan fitore 3-2 dhe me këtë rast kanë kaluar në fazën tjetër.

Xherdan Shaqiri, Breel Embolo dhe Remo Freuler shënuan për Zvicrën.

Ndërkaq, si lojtari më i mirë i ndeshjes është shpallur lojtari tjetër me origjinë nga Kosova, Granit Xhaka, i cili është duke kaluar një stinor fantastik. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme