Xherdan Shaqiri shkëlqen në Euro 2020, shënon dy gola për Zvicrën

20 Qershor, 2021 - 7:49 pm

Sonte po zhvillohet ndeshja mes Zvicrës dhe Turqisë, ku padyshim Zvicra po dominon dukshëm, shkruan KultPlus.

Zvicra është duke e mundur 3 me 1 Turqinë, ku dy prej golave i ka dhënë shqiptari, Xherdan Shaqiri.

Ai golin e parë shënoi për Zvicrën në minutën e 26-të. Ylli shqiptar i Liverpoolit e mposhti portierin turk me një goditje spektakolare me këmbën e djathtë nga rreth 25 metra largësi.

Ndërkaq, ai shënoi një gollë tjetër në minutën e 68-të.

Ky ishte goli i dytë i Shaqirit në këtë ndeshje dhe në këtë evropian në përgjithësi./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme