Ylfete Fanaj zgjidhet ministre në qeverinë e kantonit të Luzernit

14 Maj, 2023 - 2:03 pm

Politikania me prejardhje nga Kosova, Ylfete Fanaj, është zgjedhur ministre në qeverinë e kantonit të Luzernit.

Përmes saj, Partia Social Demokrate arriti të rikthehet në Qeverinë e Luzernit të Zvicrës, shkruan sëissinfo.ch, transmeton klankosova.tv.

“PS-ja arriti të rikthehet në qeverinë e Luzernit me Ylfete Fanaj të dielën – pas tetë vitesh mungesë. U zgjodh gjithashtu kandidati për SVP Armin Hartmann. Kështu, ekzekutivi është i kompletuar dhe dukshëm me më shumë gra se në tetë vitet e fundit”./KultPlus.com

Të ngjajshme