Zjarri përfshinë kështjellën 600 vjeçare në Japoni

31 Tetor, 2019 - 12:35 am

Zemërim dhe tmerr teksa flakët e zjarrit përpijnë kështjellën 600 vjeçare Shuri, në Japoni, e cila ishte pjesë e trashëgimisë botërore.

Zjarri ka shkatërruar ndërtesën në Naha, kryeqendra e prefekturës Okinava në Japoni.

Zjarrfikësit erdhën menjëherë por nuk mundën t’i ndalojnë flakët që duken si një ferr i vërtetë, shkruan Top Channel, transmeton KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme