Zviceranët gjejnë mënyrën për t’iu shmangur kufizimeve, organizojnë piknik në rrugët e qyteteve

22 Shtator, 2021 - 7:30 pm

Prej disa ditësh Zvicra ka ashpërsuar masat ndaj përhapjes së Covid-19 duke kërkuar “Pasaporta vaksinimi”  në të gjitha baret dhe restorantet.

Por qytetarët zviceranë kanë gjetur një mënyrë ideale për për të shijuar pijen dhe ushqimin në rrugët e Zvicrës edhe pse jo në restorante.

Ata kanë organizuar piknik jashtë restoranteve duke i lënë ata pothuajse bosh.

Ata kanë organizuar piknik jashtë restoranteve duke i lënë ata pothuajse bosh./Kultplus.com

Të fundit

Të ngjajshme