Zvicra barazon rezultatin ndaj Kosovës

29 Mars, 2022 - 7:22 pm

Në Letzigrund Stadion të Cyrihut, Zvicra dhe Kosova zhvillojnë ndeshjen miqësore që padyshim se është një përballje emocionale falë lojtarëve shqiptarë që luajnë dhe kanë luajtur te Helvetikët.

Është hera e parë që këto dy skuadra vihen përballë njëra-tjetrës, ashtu që nuk ka dyshim se është një takim i veçantë.

Kosova ka arritur të shënojë në fillimin e pjesë së dytë ndaj Zvicrës. Por, Zvicra ka shënuar golin e barazimit në ndeshjen miqësore ndaj Kosovës.

Për “Helvetikët” ka shënuar Lotomba në minutën e 61-të për rezultatin 1-1.

Goli i vendasve erdhi pas dalje të gabuar nga Aro Muric. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme