Action Bronson publikon librin e tretë: Ishte e dhimbshme të lexoja ato që kam shkruar por më ndihmuan të ndryshoj përgjithmonë

22 Prill, 2021 - 4:26 pm

Reperi shqiptar me famë botërore, Action Bronson ka botuar librin e tij të tretë me radhë që mban titullin ”F*ck It, I’ll Start Tomorror: A True Story” që në shqip i bie ”Në djall, do ia filloj nesër: Një histori e vërtetë”, përcjell KultPlus.

Ai është autor edhe i dy librave si: “Stoned Beyond Belief (2019)” dhe “F*ck, That’s Delicious: An Annotated Guide to Eating Well (2017)”.

Siç ka bërë të ditur Amazon, në këtë libër flitet për luftën me peshën, varësinë ndaj ushqimit dhe udhëtimin drejt vetë-pranimit. Poashtu, Amazon thekson se Bronson ka trajtuar në librin e tij të gjitha ato që i ka mësuar në dekadën e kaluar duke tentuar kështu të ndihmojë të tjerët që të ndihmojnë veten.

Action po ashtu do të ndajë udhëtimin e tij për të gjetur besim, për të mbajtur larg ndjenjat negative, të qëndrojë i arsyeshëm, të qetësohet dhe të mos shikojë në pasqyrë duke shpresuar të shohë askënd përveç vetes, përcjell tutje KultPlus.

“Sigurohuni që ta merrni tani. Ky është një parathënie për rrugën aktuale të jetës në të cilën ndodhem. Ishte e dhimbshme të lexoja ato që kam shkruar por më ndihmon të ndryshoj përgjithmonë”, shkroi Bronson në postimin e shpërndarë në rrjete sociale. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme