Adem Demaçi përkujtohet në Amerikë

19 Gusht, 2018 - 5:00 pm

Shoqata ‘Atlantiku’, sot organizoi tubim përkujtimor për jetën dhe veprën e veprimtarit të madh të çështjes kombëtare, Adem Demaçi.

Sipas njoftimit të organizatorëve, tubimi mbahet në njërin nga hotelet në New York, duke filluar nga ora 13:00.

Veprimtari i shquar shqiptar, Adem Demaçi, ka ndërruar jetë më 26 korrik, në moshën 82 vjeçare. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme