займ на карту онлайн потребительский кредит

Arsim Fehmiut i ndahet Mirënjohje për vepër jetësore

Dhjetor 22, 2017 - 5:18 pm

Në ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Rexhai Surroi” është ndarë mirënjohje për vepër jetësore për Arsim Fehmiun.

Fehmiu u lind në Sarajevë më 3 qershor 1932, ku jetonin me prindërit e tij asokohe të internuar për shkaqe politike.

Ai është pinjoll i një familje të njohur intelektuale e arsimdashëse, e afirmuar si bartëse e traditave kombëtare, liridashëse dhe kontribut dhënëse e zhvillimit të kulturës në përgjithësi, e në veçanti të arsimit shqip në Kosovë dhe më gjerë. / KultPlus.com


Fotografia: Besnik Krasniqi / Facebook

Të ngjajshme