Biblioteka e re e Korçës, më shumë hapësira sociale dhe kulturore për qytetarët

10 Shkurt, 2019 - 9:30 am

Qyteti i Korçës tashmë do të ketë një bibliotekë e cila i përmbush të gjitha kushtet dhe standardet për të qenë e tillë.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamje nga biblioteka e re e qytetit të Korçës, e cila do të ketë më shumë hapësira sociale dhe kulturore për qytetarët.

“Në Bibliotekën e re të qytetit të Korçës, pjesë e kompleksit polifunksional me hapësira të shumta sociale e kulturore në shërbim të qytetarëve”, – shkruan Kryeministri Rama. /atsh/ KultPlus.com

View this post on Instagram

Po merr formë kompleksi i ri kulturor i Korçës, me Bibliotekën e re të Qytetit që është drejt përfundimit dhe Galerinë e re të Arteve, që së shpejti do të vendoset pranë saj👍

A post shared by Edi Rama (@ediramaal) on Feb 9, 2019 at 9:53am PST


Të fundit

Të ngjajshme