Fieri, qyteti mikpritës i Panairit Kombëtar të Librit

10 Maj, 2018 - 4:30 pm

Qyteti i Fierit do të jetë sërish mikpritësi i Panairit Kombëtar të Librit. Në eventin e organizuar kanë marrë pjesë rreth 100 botues nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia dhe Mali i Zi.

Qyteti i Fierit do të jetë sërish mikpritësi i Panairit Kombëtar të Librit. Në eventin e organizuar kanë marrë pjesë rreth 100 botues nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia dhe Mali i Zi.


Në panair ka rreth 5 mijë tituj, ku rreth 1500 prej tyre janë të rinj, pjesëmarrës janë personalitete të letrave nga bota akademike, shkrimtarë dhe studiues të ndryshëm.

Dita e parë i është kushtuar figurës së Skëndërbeut, në një tryezë shkencore hidhet dritë mbi figurën e Heroit mes historisë dhe letërsisë. Panairi do të qëndrojë i hapur katër ditë. Në fund të tij do të ndahen çmime për 4 autorët më të mirë të vitit./ e.gj./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme