Hida Halimi, romancierja e parë në Kosovë

29 Janar, 2020 - 7:28 pm

Hida Halimi romancierja e parë ne Kosovë, e njohur me romanin “Ai që nuk ishte Fidia”.

Jetoi mes Kosoves dhe Francës duke e ushtruar profesionin e saj si juriste në sektorin e të drejtave të njeriut.

Romani i saj “Njeriu im” është i botuar në gjuhën frënge përderisa “Ato letra nuk i shkrova vetë” është përmbledhje tregimesh.

Ajo u nda nga jeta ne moshën 63 vjeçare më 1 shkurt 2012. (rilindja) /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme