займ на карту онлайн потребительский кредит

Mesazhi në shishe i një vajze 8 vjeçare përfundimisht mori përgjigje pas 29 vjetësh

19 Tetor, 2017 - 3:48 pm

Mesazhi në një shishe të hedhur në Oqeanin Atlantik 29 vjet më parë nga një vajzë e vogël, më në fund ka marrë përgjigje falë një apeli në Facebook, shkruan The Telegraph, përcjellë KultPlus.

Çifti i martuara Linda dhe David Humphries po ecnin përgjatë një plazhi në Gjeorgji, kur gjetën mesazhin e shkruar nga një tetë-vjeçar me emrin Miranda Dawn Moss në vitin 1988.

“Davidi bëri një zbulim të mrekullueshëm, ndërkohë që ne po bënim një pastrim të plazhit në ishullin Sapelo këtë mëngjes,” shpjegoi zonja Humphries.

“Ai e gjeti këtë mesazh në një shishe të hedhur nga Edisto, South Carolina … 29 vjet më parë! Ne kemi një emër dhe një qytet aktual për dërguesen tashmë 37 vjeçare, por çdo numër të telefonit që e kemi gjetur ka qenë një fund i vdekur. Por ne megjithatë vazhdojmë përpjekjet… “, ishte postim i Linda Humphries në Facebook.

Çifti përfundimisht arriti të gjurmojë zonjën Moss, e cila tani është Miranda Chavez, pasi miqtë e saj vjetër të shkollës e panë këtë postim. Më pas ajo e kontaktoi atë në Facebook.

Një Chavez e entuziazmuar zbuloi se shishja e saj kishte udhëtuar rreth 90 milje larg ,aty edhe ku ishte gjetur më në fund. “Gjëja më e mahnitshme vetëm ka ndodhur “, u përgjigj ajo. “Kam marrë një mesazh në Facebook. Linda Humphries ka gjetur mesazhin në një shishe që e kisha hedhur në oqean …

“Isha vetëm 8 vjeç! Ajo e gjeti atë në ishullin Sapelo dhe po ma dërgon tani mua !! Sa Bukur!”

Chavez i tha CBS: “Kush do të kishte menduar? Është kaq e mahnitshme se si diçka e vogël – pa marrë parasysh se çfarë ka ndodhur në jetën tënde – mund t’ju kthejë në fëmijërinë tuaj dhe në disa nga kohët më të lumtura të jetës tuaj”.

“Duhej që të gjendej. Ajo kishte për qëllim që të bënte diçka, edhe nëse ishte thjesht diçka pozitive për të cilën njerëzit do të flisnin për disa ditë. Unë mendoj se ajo i shërbeu qëllimit të saj.”

Ajo po planifikon të takohet me çiftin dhe të udhëtojë për në plazhin ku ajo kishte qenë e zhytur në ujë./ KultPlus.com

Të ngjajshme