‘Në kujtim të At Zef Pllumit’, ekspozitë dhe forum në Bibliotekën Kombëtare

25 Shtator, 2017 - 9:53 am

Sot me fillim nga ora 11:00, në Bibliotekën Kombëtare në Tiranë, do të mbahet ekspozita kushtuar memuaristikës shqipe dhe forumit ‘At Zef Pllumi-dëshmi’, shkruan KultPlus.

Në këtë ngjarje do të marrin pjesë Odile Daniel, Sabri Hamiti, Ardian Marashi, Keda Kaceli, Mark Marku, Enriketa Pandelejmoni, Blendi Fevziu, Agron Tufa, Elsa Demo, Rudi Erebara, Arben Bajo, Pashkë Përvathi, Arben Derhemi, Milto Kutali dhe Persida Asllani.

Po në këtë event do të bëhet promovimi i botimit të veprës së At Zef Pllumit të plotë në ‘Botimet Franceskane’, nga At Vitor Demaj dhe At Mirash Marinaj./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme