Në Odën e Librit sot debat rreth librit “Kur qau Niçja”

2 Gusht, 2018 - 3:31 pm

Klubi “Oda e Librit” sot mbledh lexuesit për të debatuar rreth librit “Kur qau Niçja” të autorit Irvin D. Yalom. Takimi do të mbahet sot në Bibliotekën Kombëtare, në ora 17:00.

“Zhozef Brojer, themeluesi i psikanalizës, është në kulmin e karrierës së tij. Friedrich Nietzsche, filozofi i madh evropian, është në prag të vetëvrasjes nga dëshpërimi. Për më shumë, shihemi me 2 gusht në Bibliotekën Kombëtare (amfiteatri i vogël), nga ora 17:00”, thuhet në njoftimin e organizatorëve.

Organizatorët kanë njoftuar që në fund të takimit, Libraria Buzuku do të dhurojë tre libra për të pranishmit, transmeton kp.

Oda e Librit është koncept i klubit të librit që organizohet çdo muaj nga OJQ “ETEA” dhe Termokiss, dhe përkrahet nga Biblioteka Kombëtare e Kosovës./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme