PEN Qendra e Kosovës sot përkujton shkrimtarin Ramiz Kelmendi

9 Nëntor, 2021 - 11:05 am

Sot, më 9 nëntor 2021, në ambientet e KultPlus Caffe Gallery, në Prishtinë, përkujtohet jeta dhe vepra e shkrimtarit të ndjerë Ramiz Kelmendi.   

Për veprën jetësore të Ramiz Kelmendit do të flasin Ibrahim Kadriu dhe Binak Kelmendi.   

Aktiviteti fillon në orën 17:00.  Ftoheni të merrni pjesë.  

Ky aktivitet është i pesti me radhë në kuadër të projektit të sivjetmë “Ora e Shkrimtarit2” e PEN Qendrës së Kosovës.   

Më parë janë përkujtuar shkrimtarët Latif Berisha, Enver Gjerqeku, Azem Shkreli dhe Din Mehmeti. / KultPlus.com  

Të fundit

Të ngjajshme