Promovohet libri “Organizatat ekstremiste serbe në Kosovë” i autores Fetnete Ramosaj

23 Gusht, 2017 - 11:30 am

Biblioteka Kombëtare e Kosovës “Pjetër Bogdani”, kësaj radhe do t’i hapë dyert për një promovim libri. Librit “Organizatat ekstremiste serbe në Kosovë” i autores Fetnete Ramosaj vjen në gjuhën bullgare, përcjellë KultPlus.

Studimi është përkthyer në gjuhën bullgare nga albanologu i njohur bullgar, Anton Panchev, nga Universiteti i Sofjes dhe Ballkanski Nauçen Institut i Sofjes.

Promovimi bëhet më datë 25 gusht në Bibliotekën Kombëtare “Pjetër Bogdani”, në Prishtinë, duke filluar prej orës 12:00.

Paraprakisht ky libër ka pasur dy botime të tjera në gjuhën shqipe dhe një në gjuhën angleze. / KultPlus.com

Të ngjajshme