Rikthehen librat e vjedhur të “The Lord of The Rings”

30 Dhjetor, 2021 - 9:00 pm

Një grup kopjesh të botimit të parë të librave të “The Lord of The Rings” që ishin vjedhur nga një dyqan bamirësie janë rikthyer.

St Richard’s Hospice në Worcester kishte raportuar vjedhjen në polici pasi librat u morën më 19 dhjetor.

Në një postim në mediat sociale, u tha se ata tani ishin kthyer në dyqan.

Tutje, falënderoi njerëzit për ndarjen e informacionit në lidhje me vjedhjen dhe për t’u siguruar që ata të ktheheshin.

Kopjet e “The Fellowship of the Ring”, “The Two Towers” dhe “The Return of the King” ishin mbajtur në një kabinet të mbyllur në dyqan, transmeton rtv21.tv

Dan Corns, drejtor komercial në St Richard’s, kishte thënë se kutitë e forta përmbanin tekst të botimit të parë nga viti 1954, por të gjitha u botuan në vitin 1957, ato nuk ishin shtypjet e para dhe vlerësohej se së bashku vlenin rreth 1500 funta.

St Richard’s Hospice mbështeti më shumë se 2,900 pacientë, anëtarë të familjes dhe njerëz të vdekur në Ëorcestershire me kosto funksionale prej 8.75 milion funta gjatë vitit të kaluar. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme