Romani “Zogjtë e qyqes” nga Gani Mehmetaj përkthehet edhe në gjuhën frënge

12 Maj, 2022 - 2:57 pm

Romani “Zogjtë e qyqes” nga shkrimtari Gani Mehmetaj është përkthyer edhe në gjuhën frënge, dhe i njëjti tashmë edhe është botuar, shkruan KultPlus.

Romani është përkthyer nga Abidin Krasniqi, brenda shtëpisë botuese në Paris “Fauves Editions”, kurse të gjithë të interesuarit mund ta gjejnë librin këtu.

https://www.fauves-editions.fr/livre-les_oisillons_du…

edhe këtu, ku mund të lexoni edhe faqet e para: https://www.amazon.fr/Oisillo…/dp/B09YTMFPJW/ref=sr_1_1…./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme