Shkrimtari Ag Apolloni pjesë e Panairit më të madh të Librit në botë në Frankfurt

17 Tetor, 2023 - 7:26 pm

Më 18 tetor do të hapet panairi më i madh i librit në botë, “Panairi i Librit në Frankfurt”, shkruan KultPlus.

Në këtë ngjarje madhështore, do të marrë pjesë edhe shkrimtari nga Kosova, Ag Apolloni.

Ky i fundit do të jetë i pranishëm atje më datë 20-22 tetor, me ç’rast do të përurohet edhe krijimtaria e tij.

Panairi i Librit në Frankfurt është panairi më i madh tregtar në botë për librat, bazuar në numrin e kompanive botuese të përfaqësuara. Konsiderohet si panairi më i rëndësishëm i librit në botë.

Panairi do të fillojë nesër dhe do të zgjasë deri më 22 tetor. /KultPlus.com

Të ngjajshme