займ на карту онлайн потребительский кредит

Shqipëria dhuron libra shqip në Itali

20 Shtator, 2019 - 10:15 am

Ministri i Shtetit dhe Diasporës në Shqipëri, Pandeli Majko, ka njoftuar se tashmë janë dërguar librat e gjuhës shqipe në Itali. Perveç Italisë librat janë shpërndarë edhe në disa shtete tjera ku diaspora shqiptare jeton në numër më të madh, shkruan KultPlus.com

“Mbërritën në Itali, Abetaret dhe Librat e gjuhës shqipe, tekstet shkollore falas të dërguara nga Qendra e Botimeve për Diasporën në bashkëpunim me Ministrinë e Punëve të jashtme dhe Postën Shqiptare. Puna për shpërndarjen sa më shpejt sipas shkollave të gjuhës shqipe atje, ka filluar”, ka shkruar Majko në Facebook.

Të ngjajshme