Thaçi: Baca Adem, simboli ynë i rezistencës

26 Korrik, 2018 - 7:04 pm

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka shprehur pikëllimin e tij për vdekjen e Adem Demaçin, i cili ndërroi jetë sot, shkruan KultPlus.

“Është shumë e vështirë ta pranojmë që simboli ynë i rezistencës, baca Adem, ka ndërruar jetë. Ishte gjithmonë i pathyeshëm dhe i papërkulur përballë çdo sfide. Baca Adem tërë jetën ia kushtoi Kosovës dhe ne gjithmonë do ta kujtojnë si udhërrëfyes dhe do ta kemi si zë ndërgjegjeje popullore. I lehtë i qoftë dheu i Kosovës! HTH”, ka shkruar presidenti Thaçi në facebook. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme