Vdes shkrimtari i njohur

19 Gusht, 2017 - 9:28 pm

Shkrimtari i njohur amerikano-polak dhe skenaristi Janosh Glovacki ka ndërruar jetë në moshën 78-vjeçare.

Lajmi është bërë i ditur sot nga bashkëshortja e tij, aktorja Oleana Leonenko Glovacki. Ajo nuk ka bërë të ditur shkaqet e vdekjes.

Glovacki ishte shumë i popullarizuar në qarqet artistike dhe intelektuale në Poloni dhe Nju Jork.

Ai ishte i njohur për dramat “Antigona në Nju Jork” dhe “Motra e katërt” në të cilat merrej me tema klasike në shoqërinë moderne./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme