Zyliha Miloti përlotet kur reciton një poezi për nanën (VIDEO)

14 Shkurt, 2018 - 9:30 pm

Mbretëresha e humorit shkodran, Zyliha Miloti, së fundmi në një paraqitje televizive është përlotur derisa po interpretonte.

Ajo solli në emision poezinë kushtuar nënës, shkruar nga dramaturgu Fadil Kraja.

Miloti këtë vit festoi 72 vjetorin e lindjes, shkruan KultPlus.

Në këtë interpretim ajo shihet tejet e emocionuar, duke recituar poezi për më të shtrenjtën e botës – nënën.
Ajo lindi në Shkodër, më 11 janar 1946 . Mbaroi liceun artistik ”Jordan Misja”, me 1965 për aktore dhe nga viti 1967 e në vijim paraqitet si një nga aktoret ma të suksesshme të Estradës Profesioniste të Shkodrës për rreth 40 vjet.

Ka luajtur edhe në disa filma, ku veçohet filmi ”Shoku ynë Tili” me rolin e nënës dhe te ”Dy herë mat” me atë të gruas së drejtorit. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme