12 zërat e mahnitshëm të audicioneve të fshehura (VIDEO)

1 Korrik, 2018 - 1:00 pm

“The Voice of” është një garë ndërkombëtare e këndimit që nxjerrë në pah talentet e rinj në shumë vende të botës, shkruan KultPlus.

Ky audicion bazohet në konkursin e këngës “The Voice of Holland”, i krijuar fillimisht nga producenti holandez John de Mol. Shumë vende të tjera e kanë përshtatur këtë format dhe kanë nisur të transmetojnë versionet e tyre. Ky format është bërë konkurrent i Rising Star dhe The X Factor.

KultPlus sot ju sjellë videon me 12 zëra të fuqishëm nga shumë vende të botës. Në këtë video mund të shihni shumë nga talentët e rinj dhe emra të njohur të muzikë botërore të cilët ndihen të mahnitshëm nga zërat e atyre që gjenden prapa karrigeve të tyre./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme