20 kërcimet më të bukura për të festuar Ditën Botërore të Baletit (FOTO)

20 Tetor, 2021 - 9:53 pm

Për Ditën Botërore të Baletit, fotografi i Guardian Tristram Kenton ka zgjedhur njëzet kërcimet e tij të preferuara baletike, transmeton KultPlus.

Fansat do të kenë mundësinë të transmetojnë përmbajtje, duke përfshirë klasa në mëngjes dhe prova, pamje paraprake të shfaqjeve të ardhshme dhe disa prej yjeve më të mëdhenj të baletit në punë, nga shumë prej kompanive më të mira të baletit në botë.

Të fundit

Të ngjajshme