21 vjet nga krijimi i kësaj kënge të Aurela Gaçes, publiku në këmbë duke e kënduar bashkë me të (VIDEO)

10 Mars, 2018 - 8:30 pm

Aurela Gaçe shumë shpesh është duke u prezantuar me koncerte të ndryshme në vende të shumta të botës, dhe para një jave, një të tillë e mbajti në New York, shkruan KultPlus.

Ajo në këtë koncert duket të ketë marë një emocion të veçantë, pasi që, i gjithë publiku këndonte bashkë me të, këngën që është krijuar para 21 viteve.

“Kane kaluar 21 vjet qe kur u krijua kjo kenge e Sa here kjo gje ndodh live, per mua eshte si te jete hera e pare. Duket sikur tanime jam mesuar me ju e me dashurine qe me jepni? Diçka ta keni te qarte, nuk marr asgje e asnje per te mireqëne. Mirenjohese per kete zerin tuaj qe kendon me mua… dikur degjoja live te artisteve te huaj dhe publikun qe kendonte e thosha me vete, valle do te ndodhe kjo edhe me mua? E tani po jetoj endrren.”, ka shkruar Gace.

Fati ynë, shpresë e marrëzi

Ne të dy kurrë s’jemi ndarë
ne të dy kurrë s’kemi heshtur
ëndrra ime, një shpend i marrë
krahët hapë në re, qiellin gjenë atje
tek ti

Kur je larg të pres me mall
kur je pranë grindem me ty
jeta lojë, çfarë është vallë
duhemi të dy grindemi të dy
s’e di

Ref

Ti je si engjëll që më mbron gjithmonë
unë jam si zjarri që të djeg, ngado
ti je si djalli, që në faj më fton
ndryshe nuk bëjmë dot, jo jo (jo jo)
E kemi fatin shpresë e marrëzi
na jep një engjëll të na mbroj, o zot (o zot)
se ne në jetën tonë jemi fëmijë
ndryshe nuk bëjme dot jo jo (jo jo)

Kur je larg të pres me mall
kur je pranë grindem me ty
jeta lojë cfarë është vallë
duhemi të dy grindemi të dy
s’e di

Të ngjajshme