23-vjeçari i verbër dhe me autizëm, fiton ‘America’s Got Talent’

20 Shtator, 2019 - 5:30 pm

Kodi ishte konkurrenti më i komentuar i këtij sezoni për shkak të gjendjes së tij shëndetësore. Kodi ishte i verbër dhe autik, por me një talent të jashtëzakonshëm në muzikë.

Ai këndoi në bashkëpunim me Leona Lewis dhe Cher dhe preku zemrat e publikut amerikan me këngën “You are the reason”

Gjatë finales u realizuan performanca mbresëlënëse prej finalistëve të këtij formati.

Të gjitha performancat ishin të denja për çmimin e madh prej 1 milion dollarësh, por diferencën padyshim e bëri Kodi.

Kodi, arriti që përmes performancës së tij, me një zë të mahnitshëm të ngjallë emocione të papërshkruara te publiku.

Bashkangjitur gjeni performancën e tij në bashkëpunim me këngëtaren e njohur britanike Leona Lewis/21media/KultPlus.com

Të ngjajshme