3 vite nga vdekja e këngëtares Liliana Çavolli

9 Maj, 2018 - 11:30 am

Sot mbushen plotë 3 vite që kur u shua këngëtarja e mirënjohur Liliana Çavolli, shkruan KultPlus.

Ajo ishte në skenë për më shumë se 5 dekada, me këngën e saj të lehtë qytetare. Lili, siç e njihnin miqtë kishte punuar edhe në redaksinë e muzikës në Radio Prishtinë, ndërsa pa luftës ajo ka qenë autore dhe moderatore e emisionin “Evergreen” në Radio Kosova.

Lililana Çavolli ka lënë gjurmë të pashlyeshme në historinë e muzikës kosovare.

70 vjetorin e lindjes dhe pesë dekada karrierë në skenë ajo i kishte festuar në një megakoncert që e kishte organizuar Grupi Koha në Teatrin Kombëtar të Kosovës, në shkurt të vitit 2013./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme