Koncert për nder të Ditës së Flamurit në Nju Jork

21 Nëntor, 2021 - 12:00 pm

Një koncert i nivelit artistik që i shërbën mbrojtjes së trashëgimisë dhe këngës shqipe do të mbahet më 28 nëntor në ambientet e ‘The dimenna Center for Classical Music’ në Nju Jork.

Ky koncert do të mbahet për nder të Ditës së Flamurit.

Organizuar nga Arbana Xharra, në këtë koncert do të performojnë Ergin Oda – Bariton, Gjilberta Lucaj-Cohen në violonçel, Joana Kaimi në violinë, Erga Halilaj në piano dhe sopranoja Dëshira Ahmeti./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme