Adele ka një kusht për ata që duan ta dëgjojnë duke kënduar live

8 Dhjetor, 2021 - 7:00 pm

Fansat e Adele do të duhet të vaksinohen dy herë nëse duan të marrin pjesë në koncertin e saj që do të mbahet në Las Vegas. Organizatorët kërkojnë që të gjithë pjesëmarrësit të vaksinohen plotësisht si dhe të kenë marrë një test negativ brenda 48 orëve nga ngjarja që do të mbahet në The Colosseum në Caesars Palace.

Artistja fituese e Grammy do të performojë në rezidencë pas albumit të saj të fundit hit 30. Ajo u rrëmbye në Grammy 2017 në LA

“Dëshmia e vaksinimit dhe rezultati negativ i testit duhet të lëshohet nga ofruesi i kujdesit shëndetësor që kryen vaksinimin ose testin. Të dy dokumentet kërkohen për hyrje dhe mund të shfaqen në telefonin tuaj ose si kopje fizike.”, thuhet në njoftim. Ndërsa fëmijët që nuk mund të vaksinohen duhet të kenë testin negativ dhe maskën.

Një mesazh në faqen e Ticketmaster për shfaqjen e Adele thotë, ‘Organizuesi i ngjarjes po kërkon që të gjithë pjesëmarrësit e kësaj ngjarje të jenë vaksinuar plotësisht (14 ditë pas vaksinimit përfundimtar), DHE të kenë marrë një test negativ për COVID-19 brenda 48 orëve. e ngjarjes’

Në nëntor, albumi i ri i saj, 30, u bë albumi më i shitur i vitit 2021 në SHBA, vetëm tre ditë pas publikimit të tij. Sipas një raporti nga Billboard, u shitën mbi 500,000 kopje në SHBA midis 19 dhe 21 nëntorit./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme