Adele shpall datat e performancës në Londër

26 Tetor, 2021 - 9:10 pm

Adele ka shpallur datat për shfaqjet në Londër për vitin 2022, duke shënuar shfaqjet e saj të para live në Britaninë e Madhe që nga viti 2017.

Këngëtarja, 33 vjeçe, e ndau lajmin në Twitter dhe Instagram me një foto me emrin e saj dhe fjalët “Hyde Park London” dhe datat “1 dhe 2 korrik 2022”.

Ajo do të ngjitet në skenë si pjesë e festivalit BST Hyde Park të vitit të ardhshëm, që do të shfaqë gjithashtu performanca nga Sir Elton John, Duran Duran dhe Pearl Jam.

“Kënga e kthimit të Adele, “Easy On Me”, e lëshuar më 15 tetor, është në rrugën e duhur për të kryesuar listat e këngëve BM për të dytën javë radhazi”, tha kompania zyrtare e klasifikimeve.

Kënga është e para në albumin e saj “30”, që do të publikohet më 30 nëntor.

BST Hyde Park rikthehet pas një mungese dyvjeçare për shkak të pandemisë së COVID-19 dhe do të zgjasë nga 24 qershori deri më 10 korrik 2022./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme