Agim Llapashtica sjellë këngën më të re “Perëndi”, dedikim ndaj vajzës së tij (VIDEO)

16 Maj, 2018 - 9:39 pm

Këngëtari me stil të veçantë, Agim Llapashtica sot ka publikuar këngën më të re me titull “Perëndi”, të cilën ia ka dedikuar vajzës së tij të madhe, shkruan KultPlus.

Kënga me tekst e muzikë të Agim Llapashticës vjen me një format të veçantë të videoklipit. Llapashtica me kitarën e tij e sjellë këtë videoklip nga rrugët e Prishtinës, të cilat në disa raste vijnë edhe përmes ngjyrave bardhë dhe zi.

Kjo këngë ka një tekst kuptimplotë e interpretim të veçantë teksa që flet për dashurinë e mbështetjen ndaj së bijën.

“Buzëqeshja jote më jep shpresë dhe dëshirë, jam këtu kur ke nevojë për çdo hap kur ti ke nevojë”, është një pjesë e tekstit të kësaj këngë e cila vazhdon me një refren në formë lutje “Perëndi, perëndi mos le njeri në këtë botë pa fëmijë”./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme